Lütfen ! Tüm Üyelerimiz siteye fotoğraflarını yüklemelerini rica ederim..Yasin ŞAHİN...Öğrencilere yardım için banka İBAN Numarası TR09 0020500000088422800001 Kuveyt Türk destekleriniz için teşekkür ederiz. Allah yaptığınız ve yapacağınız hayırları kabul etsin. Aidat ve bağışlarınızı dernek görevlerinize iletebileceğiniz gibi Kuveyttürk Bağcılar Şubesi 884228-1 nolu hesabada yatırabilirsiniz. Sinop Boyabat Çeşnigir Köyü Derneği
Duyurular

Kamil Kılıçaslan 28 Haziran pazar günü Bağcılar ibrahim ethem camiinde düğünü vardır.

Niyazi kösebey (oğlu) İbrahim kösebey 5 Temmuz pazar günü Bağcılar ibrahim ethem camiinde düğünü vardır.

Nuri Ceyhan (kızı) 19 Temmuz Pazar günü Bağcılar Haznedar yolu Beyaz Çırağan Düğün Salonunda düğünü vardır.

Nazmi Kılıçaslanın (oğlu) Adem Kılıçaslan 13 Eylül Pazar günü Habibler Konferans Salonunda düğünü vardır.

Abdullah Hocanın (oğlu) Lokman Yılmaz 20 Eylül Pazar günü Kocasinan Merkez Camiinde düğünü vardır.  

Mehmet sakanın yeğeni Hüseyin 15 Kasım pazar düğünü vardır.

Tüm Hemşerilerimiz Davetlidir.Tam bilgi dernek Başkanımız mesaj yoluyla üyelerimize zamanı gelince gönderilecektir.

saygılar...


24/05/2020 Ramazan Bayramın 1. günü İbrahim Ethem Camiinde Bayramlaşmamız Olacaktır...Salgın Hastalığı Nedeniyle İptal Olmuştur.

12/07/2020 Geleneksel Köy Pikniğimiz Arnavutköy İli İmrahor köyü Göl Piknik Alanında Yapılacak,Pikniğimizde Keşkek İkram Edilecektir.

02/08/2020 Kurban Bayramın 3. günü İbrahim Ethem Camiinde Bayramlaşmamız Olacaktır.

Tüm Köylülerimiz Davetlidir.


Salgın Hastalığı Nedeniyle İPTAL olmuştr...Köyümüzde her yıl yapılan Yağmur ve Sıla-i Rahim Duası bu yıl 30 Mayıs 2020 Cumartesi günü yapılacaktır.Hatimlerinizi ve katılım için hazırlıklarımızı bekliyoruz.


Değerli köylülerimiz, Aidat ve bağışlarınızı dernek görevlilerimize iletebileceğiniz gibi Kuveyttürk Bağcılar Şubesi 884228-1 nolu derneğimizin banka hesabınada yatırabilirsiniz.

 

Derneğimizin organizesinde köylülerimizin katkıları ile üniversite okuyan öğrencilerimizin ilk yardımları hesaplarına havale edilmiştir. Öğrencilerin yardımlarının aksamaması için köylülerimizin desteğini beklemekteyiz.

Öğrencilere yardım için banka İBAN Numarası TR09 0020500000088422800001 Kuveyt Türk destekleriniz için teşekkür ederiz. Allah yaptığınız ve yapacağınız hayırları kabul etsin.

Çeşnigir Köyü Derneği Yönetimi


 


Sinop Hava Durumu
Etkinlik Takvimi
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 6,8422   6,8545
EURO 7,6859   7,6998
       
Anket
Yeni Sitemizi Nasıl Buldunuz?


 
Özlü Sözler
Mevlana Celaleddin-i Rumi'ye Dediler ki: Gözden ırak olan gönülden de ırak olur. Dedim ki: Gönüle giren gözden ırak olsa ne olur...
Sitemizi Tavsiye Ediniz
Sitemizi arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz memnun kalırız.
 
  
Ziyaretçi Bilgileri
Bugün: 15
Dün: 29
Toplam: 71481
EĞİTİM KOMİSYONU
 
 

Sinop İli ,Boyabat İlçesi,Çeşnigir Köyü Kalkındırma,Sosyal Yardımlaşma ve Kültürlerini Yaşatma Derneği olarak uzun zamandır arzu ettiğimiz ve ihtiyacını duyduğumuz eğitime katkısı olacağına inandığımız eğitim komisyonumuzu kurmuş bulunmaktayız.Kurmuş olduğumuz Eğitim Komisyonumuzda bulunan görevli arkadaşların bu görevi hakkaniyet ve başarı ile yerine yetireceğine inancım ve güvenim sonsuzdur.Şahsımın  nacizane tecrübelerine dayanarak ve arkadaşlarımızın bazı tavsiye ve istekleri doğrultusunda açıklamalarda bulunacağım.

EĞİTİM KOMİSYONU KURULMA AMACI

Derneğimiz 2006 yılından itibaren yaklaşık 13 yıldır eğitime destek amaçlı okuyan gençlerimize burs vermektedir.Başlangıçta 2 yıllık üniversite  öğrencilerimizede burs verilmekteydi.Her geçen yıl talep arttıkça dernek olarak ödemelerde zorlandık.Bu amaçla dasece dört yıllık üniversitede okuyan gençlerimize burs yardımı yapmaya karar verdik. Her geçen yıl okuyan gençlerimizin sayısının artması bizi bir taraftan sevindiriken bir taraftanda düşündürmeye daldırdı.Çünkü böyle bir giderin karşılanacağı bir kaynak yoktu.Böylelikle Eğitim Komisyonu kurarak bu giderlerin karşılanmasında derneğin üzerinden yükün bir miktarınının da olsa kaldırılması sağlandı.Biz yine dernek komisyonu olarak bu çalışmayı bereber yürütmeye devam edeceğiz.Köyümüzden  yetişen topluma kazandırılmış her eğitimli genç üzerinde katkımızız olması bizi mutlu etmektedir.Bu gençlerimizin sayılarının her geçen gün artması yaptığımız çalışmalarda onların desteklerini görmek bizlerin işlerini kolaylaştırmaktadır.Gençlerimiz kendi aralarında yaptıkları faaliyetler birlik ve beraberliklerii artmaktadır.Biz  her daim onların arkasında  destek vermeye söz veriyoruz.Yeter ki biz onlarda o azmi isteği görelim.Ylanız şunu unutmyalım kibu işlem bir döner sermaye işi gibidir.Her geçen  yıl mezun olan gençlerimizden eğitime katkı adı altında gereken maddi desteği  bekliyoruz fakat göremiyoruz.Azda olsa imkanları doğrultusunda yardımlarını bekliyoruz.Değerli köylülerimiz yarım asırdır faaliyet gösstereb derneğimizin bir çok sıkıntıları vardır.Bu güne kadar bir çok  yöneticilerimiz elinden geldiği kadar çalışıp çabalamayp bir şeyler yapmıştır.Allah hepsinden razı olsun Genç  beyinlerle yetişen  elemanlara ihtiyacımız vardır.Onun için kurmuş olduğumuz Eğitim Komisyonuna her türlü destek ve yardımlarınızı bekliyoruz.Bugün Eğitim Komisyonu olarak  kurduğumuz  inşallah Eğitim Vakfına çevirme imkanlarımız olur.Yeterki birlik  berebarliğimiz ve katkılarımız olsun.

KURDUĞUMUZ EĞİTİM KOMSYONU ÜYELERİMİZ

İSMAİLKÖSEBEY-ZİYA DEMİRTAŞ-CEM KELTÜOĞLU-EMRE ÖZCAN-ŞEREF ÖZCAN

Şunu belirtmek isterim ki ilerde üyelerin belirleneceği seçim yapılacaktır.Çalışmalrımızla ilgili bilgilendirmelerimiz köyümüzün sitesinde yayınlanacaktır.Köylülerimizin bu bilgileri takip etmelerini bize her türlü fikir ve düşüncelerini belirtmelerini talep ediyoruz

ALİ İHSAN ÖZCAN

 


8/10/2019 Okunma Sayısı: 301Yazdır

 

 DİĞER HABERLER

Üye Giriş Paneli
E-posta:      
Şifre:        
Şifremi unutum
Başkan'ın Mesajı
Aidat Borcu Sorgulama
   
 
Son Ziyaretçi Yorumları
Ziya DEMİRTAŞ
Değerli köylülerimiz Eğitim Komisyonu Olarak 2019-2020 eğitim öğretim yılı öğrencilerimizden Eğitim komisyonumuza evraklarını ulaştıran 9 adet devam eden 7 adet yeni kayıt olmak üzere toplam 16 öğrencimiz müracaat etmiştir.Burs Ücretlerinde artırıma gidilerek ve daha iyi bölüm ve Üniversitelerde okumalarını teşvik etmek amacıyla; Tıp okuyan öğrencilerimize 300,00TL, Hukuk okuyan öğrencilerimize 250,00TL ve diğer bölümlerde okuyan öğrencilerimize 200,00TL burs vermeye karar verilmiştir. Öğrencilerin ödemeleri her ayın 25'inde yapılmasına ve 8 ay devam edilmesine karar verilmiş olup, ödeme talimatları verilmiştir. 25 ekim de ödemeler yapılacaktır. EĞİTİM KOMİSYONU

Ziya DEMİRTAŞ
2018-2019 Öğretim yılı derneğimizden burs talep edip uygun bulunan 13 öğrencimizin bursları hesaplarına yatırıldı. Hayırlı uğurlu olsun. Üyelerimizden daha fazla destek bekliyoruz. Teşekkürler

Ziya Demirtaş
Öğrencilere yardım için banka İBAN Numarası TR09 0020500000088422800001 Kuveyt Türk destekleriniz için teşekkür ederiz. Allah yaptığınız ve yapacağınız hayırları kabul etsin.


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Günlük Gazeteler